Anime girl Tiara Filo Serpettane is a teen with hip / past hip length blonde / yellow hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 50385 |
|---|---|
| Name | Tiara Filo Serpettane |
| Other Names | ティアラ・フィロ・サーペッタン |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| Tags | hinnyuu, tiara, hair ornament, opera gloves, dress, hair intakes, cleavage cutout |
| Personality | |
| Bust | 72cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 75cm |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 155cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tiara Filo Serpettane
Profile
Anime girl Tiara Filo Serpettane is a character from Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku-.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| atsunikki joined |
4
50
20
Facebook 
Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku-