Sakuya Mikagura appears in Shokushuu no Miko as an unsorted character with very long black hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 50949 |
|---|---|
| Name | Sakuya Mikagura |
| Other Names | 美神楽 咲耶 (みかぐら さくや) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shokushuu no Miko |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | shrine maiden, hair ribbon, ponytail |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakuya Mikagura
Profile
Sakuya Mikagura is a character from Shokushuu no Miko.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Shokushuu no Miko