|
☰ Links
|
|
| ID | 52814 |
|---|---|
| Name | Yuki Okushiro |
| Other Names | 澳城 迪希 (おくしろ ゆき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Shoujo Shin'iki ~Shoujo Tengoku -The Garden of Fifth Zoa-~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuki Okushiro
Profile
Anime girl Yuki Okushiro is a character from Shoujo Shin'iki ~Shoujo Tengoku -The Garden of Fifth Zoa-~.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Childhood friend of Sana Takagi
Childhood friend of Shun Takagi
granddaughter of Hironobu Okushiro
Daughter of Komachi Okushiro
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Bonkers faved Delicious in Dungeon (Anime)
|
| Bonkers joined |

Facebook 
Shoujo Shin'iki ~Shoujo Tengoku -The Garden of Fifth Zoa-~
Bonkers faved