Kiri Sakurano is a character from Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~ featuring very long purple hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 53655 |
|---|---|
| Name | Kiri Sakurano |
| Other Names | 桜希 桐 (さくらの きり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuka Yodogawa, 淀川優花, |
| Tags | ponytail, stockings, boots, hair ribbon, bow, uniform |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kiri Sakurano
Profile
Kiri Sakurano is a character from Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
Profile
A swordsgirl who protects the public morals of the worldAn upperclassman swordsgirl who goes to the same school as Yamato.
She's difficult to approach, not good at interacting with others, and has no friends- a lonely school public morals committee member.
Straight-laced and won't allow wrongdoing. She overreacts, so those around her are scared to be misunderstood by her.
Seeing Yamato and Nonoa's attitudes she scolds them that it's an illicit sexual relationship, but always lets Yamato off easy.
She comes from a family with a long and honorable history, and her parents' home has a dojo.
In the past many pupils would use it, but the home began to decline, so now Kiri is the only one who trains there.
She has a complex about her big chest, and hates sexual things.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ You, you were talking about b-breasts, weren't you! That's right, of course you were. Stay right there! I'll punish you!! ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
cstolarik faved 18if
|
20
26
Facebook 
Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~
cstolarik faved