One of the notable characters from Kyonyuu Fantasy 2, Zebia is recognized for very long gray hair, pink eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 53815 |
|---|---|
| Name | Zebia |
| Other Names | ゼビア |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Noriko Fujimoto, 藤本教子, ふじもと のりこ |
| Tags | pointy ears, armor, belt, braid, ponytail, sword |
| Personality | |
| Bust | 96cm |
| Height | 168cm |
| Waist | 60cm |
| Hips | 90cm |
| Cup Size | G |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Zebia
Profile
Zebia is a character from Kyonyuu Fantasy 2.
They have been indexed as Female Adult with Pink eyes and Gray hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ShotoTodoroki joined |
| TGaf joined |
1
61
11
Facebook 
Kyonyuu Fantasy (Series)