Mashiro Megumino appears in Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei as one of the main characters with medium-length pink hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 54335 |
|---|---|
| Name | Mashiro Megumino |
| Other Names | 恵美野 ましろ (めぐみの ましろ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Shiho Tachibana, 橘志穂, たちばな しほ |
| Tags | pet, stockings, school uniform, bow, snowflake, hairbow, ribbon, boots, fur |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 111cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mashiro Megumino
Profile
Mashiro Megumino is a character from Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Please joined |
| aniconie82 joined |

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei