Mifuyu Komachi is one of the main characters from Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei known for long purple hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 54336 |
|---|---|
| Name | Mifuyu Komachi |
| Other Names | 小町 美冬 (こまち みふゆ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Junko Nakata, 中田順子, なかた じゅんこ |
| Tags | blunt bangs, hairclip, tie, hime cut, stockings, school uniform |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 106cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mifuyu Komachi
Profile
Mifuyu Komachi is a character from Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Purple hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Please joined |
| aniconie82 joined |

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei