One of the notable characters from Nirvana at the End of the Summer, Mihaya Tachibana is recognized for very long black hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 54727 |
|---|---|
| Name | Mihaya Tachibana |
| Other Names | ミハヤ (橘 美羽夜) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Nirvana at the End of the Summer |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hiroko Taguchi, 田口宏子, たぐち ひろこ |
| Tags | amnesiac, school uniform, tights, bow, hair ribbon, blunt bangs |
| Personality | |
| Birthday | September 15 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 163cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mihaya Tachibana
Profile
Mihaya Tachibana is a character from Nirvana at the End of the Summer.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| theqngnsng joined |

Facebook 
Nirvana at the End of the Summer