Miyabi Ibuki is a character from Inpyuri -Hito to Anata to Ayakashi to- featuring very long red hair, yellow eyes, and horns ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 55539 |
|---|---|
| Name | Miyabi Ibuki |
| Other Names | 伊吹 雅 (いぶき みやび) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Inpyuri -Hito to Anata to Ayakashi to- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sakura Hanazawa, 花澤さくら, はなざわ さくら |
| Tags | school uniform, stockings, blunt bangs, horns, bow |
| Personality | |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 152cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miyabi Ibuki
Profile
Miyabi Ibuki is a character from Inpyuri -Hito to Anata to Ayakashi to-.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jabiluru joined |

Facebook 
Inpyuri -Hito to Anata to Ayakashi to-