Amane Arisugawa is a character from Zettai Junshu ☆ Kozukuri Kyokashou Paradise!! ~Aa, Subarashiki Harama Sekai~ featuring very long red hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 56261 |
|---|---|
| Name | Amane Arisugawa |
| Other Names | 有栖川 天音 (ありすがわ あまね) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Zettai Junshu ☆ Kozukuri Kyokashou Paradise!! ~Aa, Subarashiki Harama Sekai~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | chibi, neckerchief, tights, twin ahoge |
| Personality | |
| Birthday | December 26 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 162cm |
| Bust | 92cm |
| Cup Size | F |
| Waist | 58cm |
| Height | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Amane Arisugawa
Profile
Amane Arisugawa is a character from Zettai Junshu ☆ Kozukuri Kyokashou Paradise!! ~Aa, Subarashiki Harama Sekai~.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 173737251418 joined |
3
15 
Facebook 
Zettai Junshu ☆ Kozukuri Kyokashou Paradise!! ~Aa, Subarashiki Harama Sekai~