Yuuna Hayami is a protagonist character from The Virgin Who Leapt Through Time known for very long red hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 56411 |
|---|---|
| Name | Yuuna Hayami |
| Other Names | 速水 悠奈 (はやみ ゆうな) |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | The Virgin Who Leapt Through Time |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| Tags | school uniform, neckerchief, hair ribbon, side ponytail |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuna Hayami
Profile
Yuuna Hayami is a character from The Virgin Who Leapt Through Time.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
The Virgin Who Leapt Through Time