Haruna Amatsu is a character from Jokuaku Saimin 180 Byou featuring very long red hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 56604 |
|---|---|
| Name | Haruna Amatsu |
| Other Names | 雨渡 遥菜 (あまつ はるな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Jokuaku Saimin 180 Byou |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | stockings, bow, school uniform, armband, ponytail, cheek curls, hair ribbon |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 86cm |
| Role | Student council president |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruna Amatsu
Profile
Haruna Amatsu is a character from Jokuaku Saimin 180 Byou.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Red hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Jokuaku Saimin 180 Byou