Ruka Sagitsuki appears in A Long Summer Vacation at the Church of Sunflowers as one of the main characters with very long gray hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 56611 |
|---|---|
| Name | Ruka Sagitsuki |
| Other Names | 鷺月 ルカ (さぎつき るか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | A Long Summer Vacation at the Church of Sunflowers |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ruka Sagitsuki
Profile
Ruka Sagitsuki is a character from A Long Summer Vacation at the Church of Sunflowers.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jul1n3 joined |
| ShotoTodoroki joined |

Facebook 
A Long Summer Vacation at the Church of Sunflowers