Haruka Takasugi appears in Ore wa Shoujo Mangaka as one of the main characters with very long pink hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 59002 |
|---|---|
| Name | Haruka Takasugi |
| Other Names | 高杉 ハルカ (たかすぎ はるか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ore wa Shoujo Mangaka |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Ringo Aoba, 青葉りんご, あおば りんご |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 145cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 45cm |
| Hip | 76cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruka Takasugi
Profile
Haruka Takasugi is a character from Ore wa Shoujo Mangaka.
They have been indexed as Female Child with Purple eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Ore wa Shoujo Mangaka