Anime girl Shino Komatsuzaki is a adult with to neck length purple hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 59664 |
|---|---|
| Name | Shino Komatsuzaki |
| Other Names | 小松崎 志乃 (こまつざき しの) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Mesu Kyoushi 3 ~Inetsu no Gakusha~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | cravat, jewel, ice skater |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 95cm |
| Occupation | Principal |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shino Komatsuzaki
Profile
Anime girl Shino Komatsuzaki is a character from Mesu Kyoushi 3 ~Inetsu no Gakusha~.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Purple hair that is To Neck length.
Profile
A kind principal who secretly worries about her voluptuous chestA young principal who has just taken over for her uncle, the previous principal.
She's a little timid, but big-hearted, cozy and kind, caring for the students from the bottom of her heart.
Her athletic abilities aren't great.
Used to be the previous principal's secretary, so she has the know-how for the job.
However she doesn't have quite enough experience, so for now she's still mostly a decorative principal.
Since she's only just taken the position, students don't recognize her much, and the teachers also think she's unreliable.
She knows bits and pieces about the incident the protagonist got dragged into, and for that reason she worries about the protagonist.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
19
14
Facebook 
Mesu Kyoushi 3 ~Inetsu no Gakusha~