One of the notable characters from Kyuuketsu to H wa Houkago ni, Nozomi Mizusaki is recognized for very long orange hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 62129 |
|---|---|
| Name | Nozomi Mizusaki |
| Other Names | 水咲 希 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kyuuketsu to H wa Houkago ni |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukina Fujimori, 藤森ゆき奈, ふじもり ゆきな |
| Tags | hairclip, bow, stockings, wavy hair |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nozomi Mizusaki
Profile
Nozomi Mizusaki is a character from Kyuuketsu to H wa Houkago ni.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Orange hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Valen272 joined |

Facebook 
Kyuuketsu to H wa Houkago ni