Anime girl Isami Kongou is a teen with to neck length blonde / yellow hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 62465 |
|---|---|
| Name | Isami Kongou |
| Other Names | 金剛 伊佐美 (こんごう いさみ) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Koi x Koi = Infinity |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ayumi Takeishi, 武石あゆ実, たけいし あゆみ |
| Tags | flower, tie, school uniform, ribbon, stockings |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 85cm |
| Birthday | April 4 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Isami Kongou
Profile
Anime girl Isami Kongou is a character from Koi x Koi = Infinity.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blonde / Yellow hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Specter joined |

Facebook 
Koi x Koi = Infinity