Sango Shijou appears in Ichiban Janakya Dame Desu ka!? as one of the main characters with medium-length white hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 62470 |
|---|---|
| Name | Sango Shijou |
| Other Names | 四条 珊瑚 (しじょう さんご) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ichiban Janakya Dame Desu ka!? |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 81cm |
| Birthday | August 31 |
| Sign | Virgo ♍ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sango Shijou
Profile
Sango Shijou is a character from Ichiban Janakya Dame Desu ka!?.
They have been indexed as Female Child with Yellow eyes and White hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Child | (Teen) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| thechozen12 joined |

Facebook 
Ichiban Janakya Dame Desu ka!?