Ayame Saginomiya is an unsorted character from Ingyaku no Gakuen Waida ni Habikoru Fukushuu no Wana known for very long brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 63377 |
|---|---|
| Name | Ayame Saginomiya |
| Other Names | 鷺ノ宮 彩夢 (さぎのみや あやめ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ingyaku no Gakuen Waida ni Habikoru Fukushuu no Wana |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| Tags | school uniform, tie, school crest, knee highs |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 90cm |
| Role | Student council president |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayame Saginomiya
Profile
Ayame Saginomiya is a character from Ingyaku no Gakuen Waida ni Habikoru Fukushuu no Wana.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| luxurity joined |
| Guasty joined |

Facebook 
Ingyaku no Gakuen Waida ni Habikoru Fukushuu no Wana