|
☰ Links
|
|
| ID | 63805 |
|---|---|
| Name | Clarice |
| Other Names | クラリス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | St Brunhilde Girls Knight Academy |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | school uniform, bow, wavy hair, armor, sword |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Clarice
Profile
Anime girl Clarice is a character from St Brunhilde Girls Knight Academy.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Queenie joined |
5
10
Facebook 
St Brunhilde Girls Knight Academy