Sora Kitajima appears in Majipuri -Wonder Cradle- as an unsorted character with short green hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6438 |
|---|---|
| Name | Sora Kitajima |
| Other Names | 北島 空(きたじま そら) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Majipuri -Wonder Cradle- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryoko Tanaka, 田中涼子, たなか りょうこ |
| Tags | hair ribbons, cross, necklace |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Weight | 54cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sora Kitajima
Profile
Sora Kitajima is a character from Majipuri -Wonder Cradle-.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and Green hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |
| abuuuu joined |

Facebook 
Majipuri -Wonder Cradle-