|
☰ Links
|
|
| ID | 65241 |
|---|---|
| Name | Ririko Kaido |
| Other Names | 海棠 璃々子 (かいどう りりこ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sakigake Generation! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hotori Asami, , あさみ ほとり |
| Tags | school uniform, hair ribbon, arm bands, tights, boots, dress, witch, hat |
| Personality | |
| Birthday | February 27 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Blood Type | B |
| Height | 147cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hips | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ririko Kaido
Profile
Anime girl Ririko Kaido is a character from Sakigake Generation!.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NIJIKISS joined |
| popapuk joined |
| heya8 joined |
2
12
Facebook 
Sakigake Generation!