One of the notable characters from Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~, Huyuko Araki is recognized for very long blue hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6621 |
|---|---|
| Name | Huyuko Araki |
| Other Names | 新城冬子, あらき ふゆこ |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsumi Yanase, 柳瀬なつみ, やなせ なつみ |
| Tags | curly hair, hairbow, blunt bangs |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Weight | 58kg |
| Bust | 99cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 99cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Huyuko Araki
Profile
Huyuko Araki is a character from Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Jariana joined |
| Skuyskiy joined |

Facebook 
Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~