Anime girl Umi Hayasaka is a teen with to shoulders length pink hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6634 |
|---|---|
| Name | Umi Hayasaka |
| Other Names | 早坂 羽未, はやさか うみ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yui Sakakibara, 榊原ゆい, さかきばら ゆい |
| Tags | school uniform, stockings, hat, twintails, hair ribbons, ahoge |
| Personality | |
| Height | 143cm |
| Weight | 37kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 75cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Umi Hayasaka
Profile
Anime girl Umi Hayasaka is a character from Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Lavvbotomized joined |

Facebook 
Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~