Florencia appears in Sora Tobu Hitsuji to Manatsu no Hana -When Girls Wish Upon A Star- as an unsorted character with short blue hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 66541 |
|---|---|
| Name | Florencia |
| Other Names | フロレンシア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sora Tobu Hitsuji to Manatsu no Hana -When Girls Wish Upon A Star- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yokote Kumiko, 横手 久美子, |
| Tags | braid, hair ribbon, boots, bow |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 91cm |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Florencia
Profile
Florencia is a character from Sora Tobu Hitsuji to Manatsu no Hana -When Girls Wish Upon A Star-.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blue hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sora Tobu Hitsuji to Manatsu no Hana -When Girls Wish Upon A Star-