Shinobu Shinomiya is an unsorted character from Love Manual known for very long blue hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 66548 |
|---|---|
| Name | Shinobu Shinomiya |
| Other Names | 篠宮 忍 (しのみや しのぶ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Love Manual |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Megumi Hikawa, 氷川めぐみ, ひかわ めぐみ |
| Tags | school uniform, hairband |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | B |
| Bust | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shinobu Shinomiya
Profile
Shinobu Shinomiya is a character from Love Manual.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|

Facebook 
Love Manual
SKyongmania faved