Yuri is a character from Nangoku Sakunyuu Milk Island Musume. ~Hatsujou-hen~ featuring very long orange hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 67269 |
|---|---|
| Name | Yuri |
| Other Names | ユーリ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nangoku Sakunyuu Milk Island Musume. ~Hatsujou-hen~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kinako Yatsuhashi, 八ッ橋きなこ, やつはし きなこ |
| Tags | wavy hair, skirt, midriff, blunt bangs |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuri
Profile
Yuri is a character from Nangoku Sakunyuu Milk Island Musume. ~Hatsujou-hen~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Orange hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Kerqus_ joined |

Facebook 
Nangoku Sakunyuu Milk Island Musume. ~Hatsujou-hen~