☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 67329 |
|---|---|
| Name | Seine Yoshinoya |
| Other Names | 吉野谷 星音 (よしのや せいね) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | LOVELY×CATION2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Gotou, 後藤麻衣, ごとう まい |
| Tags | school uniform, school crest, bow, knee highs |
| Personality | |
| Birthday | June 10 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 170cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 60cm |
| Hips | 88cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Seine Yoshinoya
Profile
Anime girl Seine Yoshinoya is a character from LOVELY×CATION2.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Kiten joined |
| aiood8 joined |

Facebook 

LOVELY×CATION2