One of the notable characters from Futago Hinyuu x 3, Safinia (Safia) is recognized for medium-length blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6832 |
|---|---|
| Name | Safinia (Safia) |
| Other Names | サフィニア(サフィア) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Futago Hinyuu x 3 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | tiara, hairbow, midriff, earrings, detached sleeves |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Safinia (Safia)
Profile
Safinia (Safia) is a character from Futago Hinyuu x 3.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | (Adult) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Futago Hinyuu x 3