One of the notable characters from Harvest OverRay, Ruri Mimasaka is recognized for short brown hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 68785 |
|---|---|
| Name | Ruri Mimasaka |
| Other Names | 美作 瑠璃 (みまさか るり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Harvest OverRay |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nao Yukura, 由倉奈於, ゆくら なお |
| Tags | labcoat, ponytail |
| Personality | |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 165cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 76cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ruri Mimasaka
Profile
Ruri Mimasaka is a character from Harvest OverRay.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | (Hair Up / Indeterminate) |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Harvest OverRay