Yui Ichinose is one of the main characters from Love Sweets known for short brown hair and orange eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 69282 |
|---|---|
| Name | Yui Ichinose |
| Other Names | 一ノ瀬 結衣 (いちのせ ゆい) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Love Sweets |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Aiko Ookubo, 大久保藍子, おおくぼ あいこ |
| Tags | school uniform, knee highs, side ponytail, hair ribbon |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 87cm |
| Role | Osananajimi |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui Ichinose
Profile
Yui Ichinose is a character from Love Sweets.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jojoislusty joined |

Facebook 
Love Sweets