Mirufina Sol Eleanolt appears in Unionism Quartet as an unsorted character with very long purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 69836 |
|---|---|
| Name | Mirufina Sol Eleanolt |
| Other Names | ミリィ (ミルフィーナ・ソル・エレアノルト), Milly, Mirufiina Soru Ereanoruto |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Unionism Quartet |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chiyo Ousaki, 桜咲千依, おうさき ちよ |
| Tags | school uniform, sword, bow, hairbow, stockings, wavy hair |
| Personality | |
| Birthday | March 25 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 142cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 74cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mirufina Sol Eleanolt
Profile
Mirufina Sol Eleanolt is a character from Unionism Quartet.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2
60 
Facebook 
Unionism Quartet