|
☰ Links
|
|
| ID | 69840 |
|---|---|
| Name | Giudecca Rosequartz |
| Other Names | ジュデッカ・ローズクォーツ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Venus Blood -Hypno- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukari Hirayama, 平山縁, ひらやま ゆかり |
| Tags | pointy ears, collar, dress, detached sleeves, tights |
| Personality | |
| Race | Mazoku |
| Height | 169cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Giudecca Rosequartz
Profile
Anime girl Giudecca Rosequartz is a character from Venus Blood -Hypno-.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| SARI joined |
| sdde joined |

Facebook 
Venus Blood (Series)
Venus Blood -Hypno-