☰ Links
![]()
|
|
| ID | 69843 |
|---|---|
| Name | Noel |
| Other Names | ノエル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Venus Blood -Hypno- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | armor, thigh-high boots, fangs, dog ears, tail, shield, collar |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Noel
Profile
Anime girl Noel is a character from Venus Blood -Hypno-.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Venus Blood (Series)
Venus Blood -Hypno-