Julia von Arcrondo is an unsorted character from Venus Blood -Hypno- known for very long red hair, green eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 69854 |
|---|---|
| Name | Julia von Arcrondo |
| Other Names | ジュリア・フォン・アークロンド |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Venus Blood -Hypno- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| Tags | tail, wings, cape, dress, tiara, pointy ears, boots, stockings, dragon |
| Personality | |
| Race | Dragon |
| Height | 166cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Julia von Arcrondo
Profile
Julia von Arcrondo is a character from Venus Blood -Hypno-.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| thechozen12 joined |

Facebook 
Venus Blood (Series)
Venus Blood -Hypno-