Chloe Lemaire appears in Girlfriend BETA as an unsorted character with very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70147 |
|---|---|
| Name | Chloe Lemaire |
| Other Names | クロエ・ルメール (Kuroe Rumeiru) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Girlfriend BETA |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Sakura Tange, 丹下桜, たんげ さくら |
| Tags | stockings, school uniform, french |
| Personality | |
| Birthday | March 8 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 167cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chloe Lemaire
Profile
Chloe Lemaire is a character from Girlfriend BETA.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Daughter of Serge Jean Lemaire
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Girlfriend BETA
Kawaii or NOT?!
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook 
Girlfriend BETA
Girlfriend BETA (Note)