Haru Chouno is a character from Bunny Paradise featuring very long blonde hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70200 |
|---|---|
| Name | Haru Chouno |
| Other Names | 蝶乃 春 (ちょうの はる) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Bunny Paradise |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| Tags | showbunny, bunny ears, bow tie, arm bands, tights, heart, hairband, hairclip, dress, bow, cravat |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haru Chouno
Profile
Haru Chouno is a character from Bunny Paradise.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Bunny Paradise