Miyabi Tanazumi is one of the main characters from Bunny Paradise known for short black hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70204 |
|---|---|
| Name | Miyabi Tanazumi |
| Other Names | 多奈端 雅 (たなずみ みやび) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Bunny Paradise |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | showbunny, bunny ears, armband, arm bands, bow tie, hairclip, tights, frills, school uniform, stockings, bikini |
| Personality | |
| Height | 144cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 76cm |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | B |
| Role | Student council president |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miyabi Tanazumi
Profile
Miyabi Tanazumi is a character from Bunny Paradise.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| BerserkOnizuka joined |

Facebook 
Bunny Paradise