Amaha Yamanoue appears in Ichiban Janakya Dame Desu ka!? as an unsorted character with very long blonde hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70510 |
|---|---|
| Name | Amaha Yamanoue |
| Other Names | 山之上 天葉 (やまのうえ あまは) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ichiban Janakya Dame Desu ka!? |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | stockings, school uniform, neckerchief, hair ribbons |
| Personality | |
| Role | Student council president |
| Height | 150cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 85cm |
| Birthday | March 3 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Amaha Yamanoue
Profile
Amaha Yamanoue is a character from Ichiban Janakya Dame Desu ka!?.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Ichiban Janakya Dame Desu ka!?