Akira Futaba is a character from The God of Death featuring medium-length blue / green hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70546 |
|---|---|
| Name | Akira Futaba |
| Other Names | 双葉 アキラ(ふたば あきら ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | The God of Death |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Karin Shinruu, 杏露花梨, しんるう かりん |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 146cm |
| Weight | 35kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 70cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Futaba
Profile
Akira Futaba is a character from The God of Death.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blue / Green hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blue / Green | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
The God of Death