Mizuchi is a character from The God of Death featuring very long gray hair, red eyes, and horns ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70556 |
|---|---|
| Name | Mizuchi |
| Other Names | ミズチ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | The God of Death |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Riko Hirai, 平井理子, ひらい りこ |
| Tags | pointy ears |
| Personality | |
| Height | 132cm |
| Weight | 33kg |
| Bust | 62cm |
| Waist | 46cm |
| Hip | 63cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizuchi
Profile
Mizuchi is a character from The God of Death.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Gray | (White) |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| yamec63174 joined |
| jimwilliams69 joined |
| Kodah joined |

Facebook 
The God of Death