Airi is an unsorted character from Moero Chronicle known for very long purple hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70594 |
|---|---|
| Name | Airi |
| Other Names | 愛莉 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Shizuka Itou, 伊藤静, いとう しずか |
| Tags | snake, hair ornament, socks, kimono, tattoo, flower, chain, collar |
| Personality | |
| Bust | 92cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Airi
Profile
Airi is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jojoislusty joined |

Facebook 
Moero Chronicle