Anime girl Typica is a teen with hip / past hip length green hair and brown eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70595 |
|---|---|
| Name | Typica |
| Other Names | ティピカ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Megumi Takamoto, 高本めぐみ, たかもと めぐみ |
| Tags | plant, collar, flower, pointy ears, shorts |
| Personality | |
| Bust | 80cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Typica
Profile
Anime girl Typica is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Green hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Kevin777 joined |

Facebook 
Moero Chronicle