Calypso appears in Moero Chronicle as an unsorted character with very long purple hair, pink eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70596 |
|---|---|
| Name | Calypso |
| Other Names | カリプソ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| Tags | blue skin, ribbon, trident, fins, flower, swimsuit, tail, knee highs, shawl, necklace |
| Personality | |
| Bust | 84cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 95cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Calypso
Profile
Calypso is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Moero Chronicle