One of the notable characters from Moero Chronicle, Leche is recognized for long blonde hair, blue eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70598 |
|---|---|
| Name | Leche |
| Other Names | レーチェ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Hitomi Harada, 原田ひとみ, はらだ ひとみ |
| Tags | boots, stockings, bow, cat ears, neko, tail, paws, claws, gradient hair, heterochromia, multicolour hair, midriff |
| Personality | |
| Bust | 87cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
11 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Leche
Profile
Leche is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | (Orange) |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Moero Chronicle