Talos appears in Moero Chronicle as an unsorted character with short pink hair and blue / green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70603 |
|---|---|
| Name | Talos |
| Other Names | タロス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | |
| Tags | ahoge, mechsuit, thigh-high boots, robot ears, helmet |
| Personality | |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 98cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Talos
Profile
Talos is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Pink hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| tomatenvergonhado joined |
| NotNeko-Chan joined |
| Uncoolhero joined |
| lasel joined |

Facebook 
Moero Chronicle