Anime girl Dark Elf is a teen with to waist length gray hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70619 |
|---|---|
| Name | Dark Elf |
| Other Names | ダークエルフ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | |
| Tags | fingerless gloves, elf, belt, cape, sword, boots, stockings, beret, tanned, pointy ears, open shirt |
| Personality | |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Race | Dark Elf |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Dark Elf
Profile
Anime girl Dark Elf is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Gray hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Moero Chronicle