Nina Torikai appears in Chiccha Love Apart as one of the main characters with very long white hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70627 |
|---|---|
| Name | Nina Torikai |
| Other Names | 鳥飼 ニナ(とりかい にな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Chiccha Love Apart |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chiyo Ousaki, 桜咲千依, おうさき ちよ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 130cm |
| Bust | 62cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 64cm |
| Blood Type | B |
| Likes | home garden, vegetables, bear |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nina Torikai
Profile
Nina Torikai is a character from Chiccha Love Apart.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook 
Chiccha Love Apart