Cerberus is a character from Moero Chronicle featuring very long purple hair, purple eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70954 |
|---|---|
| Name | Cerberus |
| Other Names | ケルベロス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | |
| Tags | dog ears, beret, midriff, skirt, plaid, stockings, chain, tail, collar, facial mark |
| Personality | |
| Bust | 61cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Cerberus
Profile
Cerberus is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| facvfqwq22 joined |

Facebook 
Moero Chronicle