One of the notable characters from Moero Chronicle, Chimera is recognized for medium-length purple hair, orange eyes, and horns ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70962 |
|---|---|
| Name | Chimera |
| Other Names | キマイラ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | |
| Tags | shorts, stockings, belt, horns, snake, lion, ahoge, fur, poncho |
| Personality | |
| Bust | 57cm |
| Waist | 47cm |
| Hip | 58cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chimera
Profile
Chimera is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as Female Child with Orange eyes and Purple hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Moero Chronicle